emsbulut yedek nedir.

Buluttaki yedeklenen alanın tüm altyapı ve destek hizmetleri tamamen satıcı tarafından yönetilir. Bu alanlar verilerinize kesintisiz olarak erişmeniz için tasarlanmıştır Verilerinizi yedeklemenin pek çok yolu vardır. Çeşitli yedekleme uygulamaları ile harici diske veya ağınızdaki bir NAS/SAN cihazında verilerinizi saklayabilirsiniz. Verilerinizi güvende tutmanın en etkili yollarından biri de bulut yedekleme hizmetidir. Fiziksel yedekleme yöntemleri tam anlamıyla %100 güvenlidir diyemeyiz. Bu nedenle yedekleriniz güvenliği için şirketinizde fiziksel olarak yedekleme yapmalı ve bir kopya da (sistem ve fiziksel arızalara, içeriden veya dışarıdan art niyetli saldırılara, doğal afetlere karşı) şirketinizin dışında güvenli bir bulut yedekleme firmasında verilerinizi yedeklemelisiniz. Olası felaket durumlarında fiziksel yedek kaynaklarınızdan herhangi bir sebeple verilerinize geri dönemediğiniz durumlarda, verilerinize en güncel haliyle buluttan ulaşabilirsiniz. Bulut yedekleme süreçleri günümüzde birçok işletme için zorunluluk olmaktadır. Geleneksel yedekleme yerine bulut yedekleme kullanmak kurumlara esneklik, ölçeklendirme ve bütçelerinin daha iyi yönetilmesine katkı sağlamaktadır.emsbulut Yedek güvenli mi?

emsbulut yedekleme sunucularınızdaki ya da çalışma bilgisayarlarınızdaki önemli verilerinizi internet üzerinden, anlık olarak TLS 1.2 şifreleme metodu ile güvenli bir şekilde aktarır ve Türkiye sınırları içerisinde veri merkezinde AES-256 şifreleme metodu ile saklar.emsbulut yedek nasıl Çalışır ?

Kullanıcılar mail adresine gelen aktivasyon linkinden belirlemiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile https://panel.emsbulut.com adresinden emsbulut yönetim paneline giriş yaparak uygulamayı indirir. Sunucu ve Bilgisayarlarınıza yüklenen yazılım vasıtasıyla emsbulut Yedekleme Sistemi ile bağlantı kurulur. Uygulama üzerinden veya emsbulut Web Panel aracılığıyla yedeklemek istediğiniz klasörler, dosya uzantıları, boyutları ve zamanları ile ilgili politikalar tanımlanır. emsbulut ile Dosyalarınızı, Maillerinizi, SQL veri tabanlarınızı güvenle yedekleyebilirsiniz. emsbulut ilk gönderimde verilerinizin tamamını sonraki gönderimlerde ise sadece değişenleri yedekler. Artık emsbulut ile verileriniz güncel ve güvendedir. Yapmış olduğunuz her bir değişiklik anlık olarak emsbulut’a yedeklenir ve ayrı ayrı versiyonlanır. Son 30 güne kadar sınırsız versiyon tutar. 1 yıla kadar her ayın son versiyonu tutulur. Bir önceki yılın son versiyonu da tutularak 1 yıllık geri dönüş noktaları oluşturulur. Silinen dosyalarınız geri dönüşüm kutusunu boşaltsanız dahi 60 gün boyunca emsbulut’ta saklanır. Her hangi bir sebeple verilerinize ihtiyacınız olduğunda, emsbulut sayesinde uygulama veya web panel üzerinden, her yerden ve güvenli bir şekilde erişebilirsiniz. emsbulut ile, oluşturduğunuz politika gereği belirtilen klasörlerdeki tüm verilerinizi yedekleyebileceğiniz gibi BlackList – WhiteList özelliğiyle sadece kritik öneme sahip dosyalarınızı da yedekleyebilirsiniz. emsbulut yedeklerinizi buluta aktarırken programlarınızı kapatmanız gerekmez. Siz işinizi yaparken emsbulut çalışmanızı kesintiye uğratmadan arka planda verilerinizi otomatik olarak emsbulut veri merkezine yedekler. emsbulut bilgisayar veya sunucularınızda çalışırken minimum kaynak tüketir. Dosyalarınızın bozulması, silinmesi, çalınması ve benzeri sebeplerle kaybolması durumunda veri dosyalarınızı kurtarmak emsbulut’la çok kolaydır. Uygulama üzerinden veya kullanıcı adınız ve şifrenizle emsbulut paneline giriş yaparak verilerinize çok kolay ve güvenle erişebilir, dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.emsbulut avantajları nelerdir?

Donanımı yatırımı gerektirmez. Maliyet avantajı sağlar Yedekleme operasyonunuzda yönetim kolaylığı sağlar. emsbulut otomatik olarak çalışır, olası hatalarda bildirimlerle sizi uyarır. Takip etmek gerekmez. Bilgisayarlarınızın yerelde veya uzakta her yerden kolayca yedeklenir. Bilgisayarlarınızın yerelde veya uzakta her yerden kolayca yedeklenir. Başarılı veya başarısız tüm yedekleme işlemlerini raporlar ve sizi bilgilendirir. Yedeklediğiniz dosyalarınıza her yerden güvenle ulaşmanızı sağlar. Şirketinizdeki verileri art niyetli eylemlere veya hatalara karşı %100 güvence altına alır. Cryptolocker saldırılarında sizi SMS ile bilgilendirir. %100 zarar görmenizi engeller.KVKK gereği bulut yedekleme

3.4.Kişisel Verilerin Bulutta Depolanması Kişisel verilerin bulutta depolanması, hukuka aykırı işlemenin ve erişimin önlenmesi ile hukuka uygun muhafaza yükümlülüğü olan veri sorumlusunun kendi bilgi teknolojileri sistemi ağından ayrılmasına ve kişisel verilerin bulut depolama hizmeti sağlayıcıları tarafından işlenmesine eden olduğundan, bu durum birtakım riskleri beraberinde getirmektedir. Bu nedenle, bulut depolama hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan güvenlik önlemlerinin de yeterli ve uygun olup olmadığının veri sorumlusunca değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, bulutta depolanan kişisel verilerin neler olduğunun detaylıca bilinmesi, yedeklenmesi, senkronizasyonun sağlanması ve bu kişisel verilere gerekmesi halinde uzaktan erişim için iki kademeli kimlik doğrulama kontrolünün uygulanması önerilmektedir. Söz konusu sistemlerde yer alan kişisel verilerin depolanması ve kullanımı sırasında, kriptografik yöntemlerle şifrelenmesi, bulut ortamlarına şifrelenerek atılması, kişisel veriler için mümkün olan yerlerde, özellikle hizmet alınan her bir bulut çözümü için ayrı ayrı şifreleme anahtarları kullanılması gerekmektedir. Bulut bilişim hizmet ilişkisi sona erdiğinde; kişisel verileri kullanılır hale getirmeye yarayabilecek şifreleme anahtarlarının tüm kopyalarının da yok edilmesi gerekir. https://www.kvkk.gov.tr/yayinlar/veri_guvenligi_rehberi.pdf